8 lis 2016

Wylicytuj autografy i pomóż Stasiowi!!!

Staś jest wcześniakiem, bowiem urodził się w 32 tygodniu ciąży. Po trzech dniach pobytu w inkubatorze stracił oddech. Został zaintubowany i w 95% oddychał za niego respirator. Pani doktor uświadomiła zapłakaną mamę i przerażonego tatę, że jeżeli płuca nie podejmą pracy to dziecko się udusi! Po dwóch dniach synek zaczął samodzielnie oddychać!

Po miesiącu Staś wraz z rodzicami opuścił szpital. Mimo tego rodzice musieli udawać się z nim na kontrolne badania. Na jednym z nich, pani doktor odkryła płyn pod siatkówką. Wykonano badanie na toksoplazmozę oraz rodzice zostali skierowani do poradni okulistycznej, a po 3 dniach skierowano Stasia  do Centrum Zdrowia Dziecka. Na karcie wypisowej pojawiła się przerażająca nazwa RETINOBLASTOMA

Badanie dna oka w Centrum Zdrowia Dziecka potwierdziło przerażającą diagnozę – nie tylko SIATKÓWCZAK, lecz SIATKÓWCZAK OBUOCZNY! Przyjęto Stasia na oddział , wykonano rezonans, lekarze stwierdzili, że trzeba rozpocząć chemię ogólną. Ponieważ wiek u wcześniaków się koryguje, Staś przyjął CHEMIĘ mając zaledwie 14 DNI! Następna chemia, już mocniejsza odbyła się 3 tygodnie później

Z racji wieku Stasia, który urodził się 2 miesiące przed terminem, czyli w 7 miesiącu ciąży, sytuacja jest mocno skomplikowana. Jest jednak szansa, że Staś zostanie całkowicie wyleczony. Musi on przejść operację w Nowym Jorku, a koszty leczenia szacowana są na półtora miliona złotych. Na dzień 2 listopada 2016 roku zebrane jest już około 600 tyś. zł. Liczy się każda złotówka, a można pomóc na wiele sposobów. Jednym z nich jest licytowanie przedmiotów.

Do wylicytowania są autografy skoczków narciarskich, a także biegaczy i biegaczek narciarskich, piłkarzy oraz innych sportowców. Wystarczy tylko wejść tutaj (przesuwając zdjęcia w prawo) i wybrać autograf, którym jest się zainteresowanym. Do wylicytowania podpisy następujących osób: Kamil Stoch x2, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro, Justyna Kowalczyk x2, polska kadra biegaczek narciarskich, Sylwia Jaśkowiec, Maciej Staręga, Dariusz Michalczewski, Andre Schuerrle, Oliver Kahn x2. Cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na leczenie Stasia. Koniec licytacji - 15.11.16r.

Więcej informacji na temat Stasia znajdziecie tutaj:
1 komentarz:

  1. Osoby, które chcą pomóc i prowadzą własnego bloga mogą skopiować ten tekst i umieścić go u siebie :)

    OdpowiedzUsuń